Kültür Sanat

03 Kasım 2019
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında “Çağdaş Oyunculuk Yöntemlerinde Beden” söyleşisi gerçekleştirildi.
02 Kasım 2019
Erdal Beşikçioğlu'nun akılların ayarlarıyla oynayan tek kişilik performansıyla "Bir Delinin Hatıra Defteri", tiyatroseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
01 Kasım 2019
Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen "Türk Tiyatrosunda Estetik ve İdeoloji" başlıklı söyleşi, 30 Ekim Çarşamba günü Engin Orbey Uygulama Sahnesi'nde gerçekleştirildi.
01 Kasım 2019
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından bilimsel araştırma projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali'nde Moliere'in ünlü eseri “Cimri” izleyiciyle
31 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2016’da “Cumhuriyet Bayramı Konseri” vasıtasıyla müzikseverlerle buluştu.
30 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen “Belgesel Tiyatro” adlı söyleşi, 28 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirildi.
28 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri, Eskişehir Hobi, Spor ve Hediyelik Eşya Fuarı'nın son günü olan 27 Ekim Pazar günü klasik batı müziği dinletisini
27 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında “Tiyatroda Toplumsal Cinsiyet” başlıklı söyleşi gerçekleşti. Fakiye Özsosyal, Elif Candan ve Arda Öztürk konuşmacı
26 Ekim 2019
Taganka Tiyatrosu repertuvarının en köklü oyunlarından bir tanesi olan Tartuffe 25 Ekim Cuma günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Kırmızı Salon'da sahnelendi.
26 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali söyleşileri Prof.Dr. Semih Çelenk'in "Türkiye’de Tiyatro Yapmak Salyangoz Satmak Mı?” başlıklı söyleşisi ile devam etti.
25 Ekim 2019
Anadolu Üniversitesi Tiyatro Festivali ile değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı festival ile ilgili güzel tepkiler aldıklarını dile getirdi.